Dohňany ochutnávka 2016 pozvánka

Príďte do Dohňan

na ochutnávku ovocných destilátov

Prijmite pozvanie priamo od organizátorov

Jaroslava Drienika a Ing. Milana Panáčka, starostu obce,

na  5. ročník ochutnávky ovocných destilátov s názvom Zlatý ovocný destilát Púchovskej doliny. Na jednom mieste nájdete víťazov jednotlivých odrôd ovocia a šampióna ochutnávky. Dohňany a ich ochutnávka tento rok s novým názvom pre celkového víťaza.

Stretnete sa s odborníkmi, vymeníte si skúsenosti, získate inšpiráciu a cenné informácie. A nabudúce prihlásite do ochutnávky aj váš ovocný destilát.

Miesto konania: Dohňany, okres Púchov, Trenčiansky kraj

Deň konania: sobota, 7. mája 2016

Začiatok akcie: 16,00

Program:

  • Slávnostné zahájenie
  • Nástup Slovenského rádu rytierov destilátov
  • Vyhlásenie víťazov degustácie
  • Hrá cimbalová muzika Ivana Sadloňa a Trombitáši Štefánikovci
  • Degustácia destilátov – viac ako 700 vzoriek
  • Pripravené je občerstvenie a bohatá tombola

Obec Dohňany

Prvé stopy osídlenia lokality v blízkosti obce Dohňany sa datujú do staršej doby kamennej – 4. až 3. tisícročie pred našim letopočtom. Prvá písomná zmienka o obci Dohňany pochádza z  roku 1 471 a to v súpise lednického panstva spolu s ďalšími 19 obcami. Súčasťou obce s takmer 1 800 obyvateľmi sú miestne časti Mostište a Zbora. A práve v druhej miestnej časti rastú tzv., Zborské lipy, ktoré patria medzi chránené stromy. Najväčšia z nich má viac ako 300 rokov. V jej blízkosti stoja ďalšie dve lipy, ktoré sú tiež chránené s vekom okolo 200 rokov.

V lokalite obce Dohňany sa nachádza náučný chodník s názvom Tri skaly. Vedie po spevnených cestách aj k drevenej Rozhľadni Púchovskej doliny, z ktorej je krásny výhľad na široké okolie.