Bohužiaľ aj tento rok je smutným rokom pre milovníkov domácej pálenky. Posledné roky sa stretávame so smutnou skutočnosťou, ktorou je zmrznutie alebo zničenie úrody. Tento rok je polka úrody v Maďarsku zmrznutá a naši domáci záhradkári nemajú dostatok ovocia na výrobu pálenky.

Kde získame marhule pre tohtoročnú pálenku?

Vhodnou alternatívou je dovoz ovocia zo zahraničia. My ako firma sa špecializujeme na dovoz ovocia na kvas zo zahraničia už cca 7 rokov. Za túto dobu sme si našli spoľahlivých dodávateľov, ktorí nám vedia garantovať vysokú cukornatosť, požadovanú kvalitu a bezproblémové dodanie. Naše ovocie pochádza z juhu Maďarska a z Balkánu nakoľko práve s týmito krajinami máme najlepšie skúsenosti, čo sa týka cukornatosti a výnosov.

O aké ovocie ide?

Všetko záleží od sezónny. Primárne však v júni a v júli dovážame marhule. V auguste a septembri dovážame slivky a hrušky. Do budúcna taktiež uvažujeme o zaradení nových druhov ovocia ako sú višne, čučoriedky atď.

Dovážate len ovocie alebo robíte aj priamo kvas?

U nás to funguje dvoma spôsobmi, buď máte záujem len o ovocie alebo vieme ponúknuť už aj hotový kvas. Čo sa týka kvasu v cene je zahrnuté odkôstkovanie, spracovanie a založenie kvasu. Kvas je možné u nás aj nechať založený po dobu 6 týždňov, čo je taktiež v cene. Do kvasu nepridávame žiadny cukor a dokonca vieme zabezpečiť aj vypálenie výsledného produktu v certifikovanej pálenici, s ktorou spolupracujeme. Taktiež vieme zabezpečiť dovoz, avšak ten spravidla riešime len pri objednávkach nad 4 tony. Pokiaľ si chce človek prísť vyzdvihnúť ovocie osobne, máme dve odberné miesta a to Brezolupy (pri Bánovciach nad Bebravou) a Turčianske Teplice. V skratke by sa dalo povedať, že ponúkame nadštandardné služby, kedže vieme pre človeka zabezpečiť všetko, od dovozu ovocia až po výsledné vypálenie bez toho aby mal zákazník akékoľvek starosti.

Je dovezené ovocie lepšie?

Ovocie z dovozu vozíme z krajín, kde má ovocie prirodzene lepšie podmienky pre rast. Práve vďaka teplejšej klíme dosahuje ovocie vysokú cukornatosť a následné vysoké výnosy alkoholu pri pálení.

Ako to funguje?

Ako sme už spomínali, predávame buď ovocie alebo už hotový kvas. Ovocie je možné prebrať si na dvoch odberných miestach a to Brezolupy (pri Bánovciach nad Bebravou) a Turčianske Teplice. Kvas len v Turčianskych Tepliciach nakoľko ho máme uskladnený práve tam. Objednávky fungujú na princípe nezáväzných predobjednávok a to tak, že si telefonicky, emailom alebo cez našu web stránku www.chcemkvas.sk vytvoríte predobjednávku na vaše meno, uvediete tel. kontakt a objem ovocia. My vás následne v predstihu budeme kontaktovať a dohodneme sa kedy si prídete objednané ovocie prebrať. Počas hlavnej sezóny, keď sú objednávky v plnom prúde vozíme ovocie každý týždeň, takže sa nemusí nikto báť, že by sa k vám ovocie nedostalo.

Prečo túto službu využiť?

Nakoľko vozíme kvalitné ovocie s vysokou cukornatosťou a dobrými výnosmi, človek už nie je odkázaný len na to, čo si dopestuje alebo sa mu podarí zohnať od lokálnych pestovateľov, ktorým úrodu po minulé roky poničili mrazy a dažde. Dalo by sa povedať, že človek už nie je obmedzený situáciou na Slovensku alebo v okolitých štátoch, a pokiaľ sa rozhodne, že chce páliť kvalitné ovocie, my mu ho zabezpečíme.

Tel. objednávka: 0948 316 876
E-mail objednávky: info@chcemkvas.sk
Online objednávky: https://www.chcemkvas.sk/

(Reklamný článok)