Pálenô Matúša Čáka – Trenčín 2017

Laické hodnotenie destilátov pre verejnosť

Pálenô Matúša Čáka

Medzinárodná súťaž destilátov v Trenčíne – 2. ročník

Kde: V priestoroch výstaviska Expo Center Trenčín, pavilón 5-6, stánok č. 68

Kedy: 5. 4. 2017 od 9.00 – 12.00 a 12.30 – 17.00 (streda)

Vzorky sú ohodnotené, stačí len prísť a na chvíľu sa vžiť do situácie degustátora. K dispozícií budú rôzne vzorky destilátov, nielen čo sa týka druhu, ale aj kvality destilátov. Príďte posúdiť destiláty aj Vy a získate aj certifikát o vykonaní laického hodnotenia.

Prečo si vyskúšať laické hodnotenie?

I. Jedinečná možnosť počas prvého dňa výstavy Záhradkár zdegustovať a porovnať minimálne 2 vzorky vybraných destilátov.

II. Získanie certifikátu o vykonaní laického hodnotenia v súťaži destilátov Pálenô Matúša Čáka 

Prístup k odborným videám

Najnovšie video z degustácie v Trenčíne

Reportáž priamo z profesionálneho hodnotenia ovocných destilátov

Prihlásiť na odber videí

 
Ako hodnotiť kvalitu?
 
– Osvedčený spôsob je porovnávanie. Jedna vzorka sa nedá porovnávať: môže byť dobrá, alebo zlá. Dve vzorky vedľa seba sú už porovnateľné: možno určiť ktorá je lepšia, aj to čím sa vzájomne líšia. Tri vzorky a viac umožňujú nielen vyberať najlepšiu, ale aj určiť kvalitatívne poradie podľa zadaných kritérií.
 
Na akom princípe je založené laické hodnotenie?
 
– Na posúdení dvoch rôznych anonymných vzoriek identického destilátu, ktoré boli už ohodnotené odbornou komisiou a získali určité bodové hodnotenie. Od laického hodnotiteľa očakávame jeho posúdenie s vlastným bodovým hodnotením a výsledky porovnáme. Takto sa snažíme poučiť záujemcov a viesť ich k systému „pi málo – pi dobré“. Preto účastníci laického hodnotenia zapíšu svoje hodnotenie na registračný lístok a recipročne –na pamiatku- dostanú certifikát o vykonaní laického hodnotenia v súťaži destilátov Pálenô Matúša Čáka.
(Zdroj: Slovenský Rád rytierov destilátov)

 

Organizátori súťaže: Slovenský rád rytierov destilátov v spolupráci so Združením výrobcov liehu a liehovín na Slovensku a Združením páleníc a destilátových liehovarov na Slovensku a spoločnosť Expo Center a.s.