Kvasinky

Príprava kvalitných destilátov z ovocia je podmienená jednak zdravým a čistým ovocím, správnou prípravou kvasu a procesom destilácie. Spontánne kvasenie, ktoré trvá niekoľko týždňov či mesiacov, má za následok prílišné okysličovanie kvasu. Tým sa nielen strácajú cenné aromatické látky, ale nastupujú i baktérie octového kvasenia. Tie majú za následok, že kvas páchne po octe a hlavne sa stráca alkohol vytvorený kvasením, ktorý tieto baktérie premieňajú na kyselinu octovú.

Tomu sa predíde kvasením s čistými kultúrami kvasiniek, ktoré nastupujú veľmi rýchlo a kvasenie je bezpečné a pod kontrolou. Na stimulovanie rastu a rozmnožovanie kvasiniek v kvase odporúčame aplikáciu živných solí, ktoré svojím zložením aktivujú a zabezpečujú správny priebeh fermentačného procesu. V ovocí ako v každom živom organizme sa nachádzajú enzýmy. Sú to bielkoviny, ktoré pôsobia ako dôležité bio katalyzátory. Pre ovocné kvasy sú najdôležitejšie pektinázy, ktoré rozkladajú pektín a tým sa stáva kvas tekutejším. Dochádza tak k ľahšiemu prístupu cukru kvasinkám a tým k vyššiemu výťažku alkoholu. Taktiež sa uvoľňujú aromatické látky, ktoré sa väčšinou nachádzajú v šupke.

KvasinkySELECTIS® LA BAYANUS

SELECTYS LA BAYANUS je kvasinka tvorená kmeňom Saccharomyces cerevisae galactose (nový názov pre bayanus). Vďaka svojej vysokej odolnosti voči alkoholu a veľmi dobrým fermentačným vlastnostiam tento produkt zaisťuje úplné vykonávanie alkoholového kvasenia. SELECTYS LA BAYANUS je veľmi všestranná kvasinka a môže byť použitý na zakvášanie všetkých druhov ovocia. Je vhodná na obnovenie alkoholového kvasenia.

Balenie: 500g
Dávkovanie: 20 g/hl

 
 
 

Chcem

Živné soliVivactiv® Arôme

VIVACTIV ARÔME je živina zložená z kvasinkových derivátov, ktorá umožňuje bohatú výživu aminokyselinami kvasinkám, ktoré vytvárajú fermentačné arómy a odhaľujú odrodové arómy počas alkoholového kvasenia. VIVACTIV ARÔME na základe svojho zloženia tiež podporuje alkoholové kvasenie za dobrých podmienok a tým produkuje kvalitné kvasy.

Dávkovanie: 20 g/hl
Balenie: 1kg
Dávkovanie: 20 – 40 g/hl

 
 
 

Chcem

EnzýmyLysis® Essentia Arôme

LYSIS ESSENTIA je mikrogranulovaný prípravok pre odhalenie prirodzených aromatických zlúčenín z kvasov. Sekundárne enzýmové a pektolitické aktivity podporujú rozpad pektínov.

Aplikačná doba: 1 – 3 týždne
Dávkovanie: 20 g/hl
Balenie: 100g
Dávkovanie: 2 – 4 g/hl

 
 
 

Chcem

Objednávkový formulár
Výrobok
Cena / ks
Počet kusov
Kvasinky
15,00 € s DPH
Živné soli
26,16 € s DPH
Enzýmy
20,28 € s DPH
Telefón *
Email
Meno a priezvisko *
Ulica, číslo popisné / orientačné *
Mesto *
PSČ *
Poznámka
Celková cena 0 € s DPH
Táto stránka je chránená pomocou reCAPTCHA and Google (Ochrana osobných údajov a Podmienky použitia)

Palenice.sk