Kvasinky

Príprava kvalitných destilátov z ovocia je podmienená jednak zdravým a čistým ovocím, správnou prípravou kvasu a procesom destilácie. Spontánne kvasenie, ktoré trvá niekoľko týždňov či mesiacov, má za následok prílišné okysličovanie kvasu. Tým sa nielen strácajú cenné aromatické látky, ale nastupujú i baktérie octového kvasenia. Tie majú za následok, že kvas páchne po octe a hlavne sa stráca alkohol vytvorený kvasením, ktorý tieto baktérie premieňajú na kyselinu octovú.

Tomu sa predíde kvasením s čistými kultúrami kvasiniek, ktoré nastupujú veľmi rýchlo a kvasenie je bezpečné a pod kontrolou. Na stimulovanie rastu a rozmnožovanie kvasiniek v kvase odporúčame aplikáciu živných solí, ktoré svojím zložením aktivujú a zabezpečujú správny priebeh fermentačného procesu. V ovocí ako v každom živom organizme sa nachádzajú enzýmy. Sú to bielkoviny, ktoré pôsobia ako dôležité bio katalyzátory. Pre ovocné kvasy sú najdôležitejšie pektinázy, ktoré rozkladajú pektín a tým sa stáva kvas tekutejším. Dochádza tak k ľahšiemu prístupu cukru kvasinkám a tým k vyššiemu výťažku alkoholu. Taktiež sa uvoľňujú aromatické látky, ktoré sa väčšinou nachádzajú v šupke.

Kvasinky

SELECTIS® LA BAYANUS

SELECTYS LA BAYANUS je kvasinka tvorená kmeňom Saccharomyces cerevisae galactose (nový názov pre bayanus). Vďaka svojej vysokej odolnosti voči alkoholu a veľmi dobrým fermentačným vlastnostiam tento produkt zaisťuje úplné vykonávanie alkoholového kvasenia. SELECTYS LA BAYANUS je veľmi všestranná kvasinka a môže byť použitý na zakvášanie všetkých druhov ovocia. Je vhodná na obnovenie alkoholového kvasenia.

Balenie: 500g
Dávkovanie: 20 g/hl

 
 
 

Chcem

SELECTIS® LA FRUITÉE

SELECTIS LA FRUITÉE je kvasinka tvorená kmeňom Saccharomyces cerevisae. Je vhodná pre kvasy z ovocia s bielou a žltou dužinou predovšetkým kvôli fermentačným vlastnostiam –výroba fermentačných esterov a to ovocných a kvetinových tónov.

Balenie: 500g
Dávkovanie: 20 g/hl

 
 
 

Chcem

SELECTIS® LA PERSANE

SELECTIS LA PERSANE je kvasinka vyvinutá a selektovaná spoločnosťou SOFRALAB – OENOFRANCE. Je výsledkom kríženia Saccharomyces cerevisiae galaktóza – a Saccharomyces uvarum. Je obzvlášť vhodná pre vytváranie zložitých a komplexných vôní – ovocných, medových, ktoré rozvíjajú rôzne arómy kvetových prívastkov.

Balenie: 500g
Dávkovanie: 20 g/hl

 
 
 

Chcem

LEVULINE® FB

LEVULINE FB je kvasinka tvorená kmeňom Saccharomyces cerevisae galactose. Jeho využitie odporúčame pre opätovné naštartovanie predčasne zastaveného kvasenia.

Balenie: 500g
Dávkovanie: bežné dávkovanie: 20 g/hl , reštartovanie kvasenia: 30 – 40 g/hl

 
 
 

Chcem

Živné soli

Vivactiv® Arôme

VIVACTIV ARÔME je živina zložená z kvasinkových derivátov, ktorá umožňuje bohatú výživu aminokyselinami kvasinkám, ktoré vytvárajú fermentačné arómy a odhaľujú odrodové arómy počas alkoholového kvasenia. VIVACTIV ARÔME na základe svojho zloženia tiež podporuje alkoholové kvasenie za dobrých podmienok a tým produkuje kvalitné kvasy.

Dávkovanie: 20 g/hl
Balenie: 1kg
Dávkovanie: 20 – 40 g/hl

 
 
 

Chcem

VIVACTIV® PERFORMANCE

VIVACTIV PERFORMANCE je komplexná živina tvorená tiamínov, DAP a derivátmi kvasiniek. Tento produktový prípravok je bohatý na dusík, aminokyseliny a vitamíny,čím umožňuje efektívne naštartovať kvasný proces.

Balenie: 1kg / 10 kg
Dávkovanie: 20 – 40 g/hl

 
 
 

Chcem

Enzýmy

Lysis® Essentia

LYSIS ESSENTIA je mikrogranulovaný prípravok pre odhalenie prirodzených aromatických zlúčenín z kvasov. Sekundárne enzýmové a pektolitické aktivity podporujú rozpad pektínov.

Aplikačná doba: 1 – 3 týždne
Balenie: 100g
Dávkovanie: 2 – 4 g/hl

 
 
 

Chcem

LYSIS® ELITE

LYSIS ELITE je kvapalný enzým s vysokou pektolitickou a sekundárnou celulózovou,hemicelulázovou a glukanázovou aktivitou.

Aplikačná doba: 6 – 12 hodín
Dávkovanie: 2 – 4 g/hl
Balenie: 100ml, 1l

 
 
 

Chcem

LYSIS® ULTRA

LYSIS ULTRA je veľmi koncentrovaný kvapalný enzým s pektinázovou a sekundárnou celulázovou a hemicelulázovou aktivitou. Tento enzým umožňuje rýchle zníženie viskozity a turbidity kvasov. Pracuje aj pri nízkych teplotách (<10°C) a pri nízkych hodnotách pH (od 2,8).

Aplikačná doba: 2 – 8 hodín
Dávkovanie: 0,3 – 1ml/hl
Balenie: 100ml, 1l

 
 
 

Chcem

  Objednávkový formulár
  Výrobok
  Cena / ks
  Počet kusov
  Kvasinky SELECTIS® LA BAYANUS
  15,00 € s DPH
  Kvasinky SELECTIS® LA FRUITÉE
  22,50 € s DPH
  Kvasinky SELECTIS® LA PERSANE
  22,50 € s DPH
  Kvasinky LEVULINE® FB
  15,00 € s DPH
  Živné soli VIVACTIV® ARÔME
  26,16 € s DPH
  Živné soli VIVACTIV® PERFORMANCE
  10,32 € s DPH
  Enzýmy LYSIS® ESSENTIA
  20,28 € s DPH
  Enzýmy LYSIS® ELITE
  9,26 € s DPH
  Enzýmy LYSIS® ULTRA
  28,20 € s DPH
  Telefón *
  Email
  Meno a priezvisko *
  Ulica, číslo popisné / orientačné *
  Mesto *
  PSČ *
  Poznámka
  Celková cena 0 € s DPH
  Táto stránka je chránená pomocou reCAPTCHA and Google (Ochrana osobných údajov a Podmienky použitia)

  V prípade otázok nás kontaktujte na: 056/6792 242, 0915 032 474, 0902 289 528